Welcome to Alletiders Dans

Vintersæson 2019-2020

No rows
423 Thursday 17:15 18:15 - Mini Production Let øvet 2 Tine
224 Tuesday 18:15 19:00 "Mor/Barn" Dancehall Let øvet + Øvet 2 Maria
225 Tuesday 19:00 19:45 "Mor/Barn" Dancehall Begynder 2 Maria
336 Wednesday 19:30 20:30 10-14 Formation - Disco Øvet + Rutine 3 Tine
111 Monday 15:30 16:15 12+ Hip Hop Let øvet 1 Liza
112 Monday 16:15 17:00 12+ Hip Hop Øvet 1 Liza
131 Monday 15:30 16:15 12+ Girly Hip Hop Begynder 3 Lene
116 Monday 18:30 19:15 12+ Showdance Begynder 1 Liza
214 Tuesday 17:45 18:30 12+ Girly Hip Hop Let øvet 1 Tine
221 Tuesday 16:00 16:45 12+ Dancehall Let øvet + Øvet 2 Maria
FULL
223 Tuesday 17:30 18:15 12+ Dancehall Let øvet + Øvet 2 Maria
231 Tuesday 15:00 15:45 12+ Hip Hop Begynder 3 Nicklas
311 Wednesday 15:45 16:30 12+ Disco Let øvet 1 Lene
313 Wednesday 17:15 18:00 12+ Disco Øvet 1 Lene
314 Wednesday 18:00 18:45 12+ Modern Jazzdance Begynder + Let øvet 1 Lene
321 Wednesday 15:30 16:15 12+ Hip Hop Let øvet 2 Liza
326 Wednesday 18:30 19:15 12+ Showdance Let øvet + Øvet 2 Cecilie
331 Wednesday 15:30 16:15 12+ Girly Hip Hop Øvet 3 Tine
335 Wednesday 18:45 19:30 12+ Disco Rutine 3 Tine
431 Thursday 15:15 16:00 12+ Hip Hop Rutine 3 Nicklas
421 Thursday 15:30 16:15 12+ Girly Hip Hop Let øvet 2 Tine
616 Saturday 12:00 12:45 12+ Disco Begynder 1 Klara
624 Saturday 11:30 12:15 12+ Girly Hip Hop Let øvet 2 Liza
626 Saturday 13:00 13:45 12+ Girly Hip Hop Begynder 2 Liza
216 Tuesday 19:30 20:15 12+ og Ungdom/Voksen Dance Mix Begynder + Let øvet 1 Tine
FULL
611 Saturday 09:15 09:45 2-3 Mor/Far/Barn - 1 Klara
FULL
113 Monday 17:00 17:45 4-5 Mini MGP/Ramasjang - 1 Liza
FULL
312 Wednesday 16:30 17:15 4-5 Mini MGP/Ramasjang - 1 Lene
413 Thursday 17:00 17:45 4-5 Mini MGP/Ramasjang - 1 Klara
622 Saturday 10:00 10:45 4-5 Mini MGP/Ramasjang - 2 Liza
114 Monday 17:45 18:30 6-8 Hip Hop for Drenge Begynder + Let øvet 1 Liza
132 Monday 16:15 17:00 6-8 MGP Begynder 3 Lene
FULL
133 Monday 17:00 17:45 6-8 MGP Let øvet 3 Lene
212 Tuesday 16:15 17:00 6-8 MGP Let øvet 1 Tine
333 Wednesday 17:00 17:45 6-8 MGP Let øvet 3 Tine
412 Thursday 16:15 17:00 6-8 MGP Begynder 1 Klara
414 Thursday 17:45 18:30 6-8 MGP Øvet 1 Klara
612 Saturday 09:45 10:30 6-8 MGP Øvet 1 Klara
613 Saturday 10:30 11:15 6-8 MGP Begynder 1 Klara
621 Saturday 09:15 10:00 6-8 MGP Let øvet 2 Liza
124 Monday 17:45 18:45 6-9 Ballet Begynder + Let øvet 2 Niels
122 Monday 16:00 16:45 9-11 Disco Begynder 2 Klara
115 Monday 18:30 19:15 9-11 Showdance Begynder 1 Liza
211 Tuesday 15:30 16:15 9-11 Girly Hip Hop Let øvet 1 Tine
FULL
213 Tuesday 17:00 17:45 9-11 Girly Hip Hop Begynder 1 Tine
222 Tuesday 16:45 17:30 9-11 Dancehall Begynder 1 Maria
232 Tuesday 15:45 16:30 9-11 Hip Hop Øvet 3 Nicklas
FULL
322 Wednesday 16:15 17:00 9-11 Girly Hip Hop Øvet 2 Liza
323 Wednesday 17:00 17:45 9-11 Hip Hop Begynder 2 Cecilie
324 Wednesday 17:45 18:30 9-11 Hip Hop Let øvet 2 Cecilie
325 Wednesday 18:30 19:15 9-11 Showdance Let øvet + Øvet 2 Cecilie
FULL
332 Wednesday 16:15 17:00 9-11 Disco Øvet 3 Tine
415 Thursday 18:30 19:15 9-11 Disco Let øvet 1 Klara
614 Saturday 11:15 12:00 9-11 Disco Let øvet 1 Klara
615 Saturday 12:00 12:45 9-11 Disco Begynder 1 Klara
FULL
623 Saturday 10:45 11:30 9-11 Girly Hip Hop Let øvet 2 Liza
626 Saturday 13:00 13:45 9-11 Girly Hip Hop Begynder 2 Liza
625 Saturday 12:15 13:00 9-11 Disco Øvet 2 Liza
432 Thursday 16:00 16:45 9-12 Hip Hop - Drenge Begynder + Let øvet 3 Nicklas
424 Thursday 18:15 19:15 Børn Turnerings Disco Øvet + Rutine 2 Tine
433 Thursday 16:45 17:45 Børn Turneringshold - Hip Hop Øvede + Rutine 3 Nicklas
215 Tuesday 18:30 19:30 Børn + Junior Turnerings Hip Hop Begynder + Let øvet 1 Tine
422 Thursday 16:15 17:15 Børn + Junior Turnerings Disco Begynder + Let øvet 2 Tine
125 Monday 18:45 19:45 Junior Turnerings Disco Øvet + Rutine 3 Lene
233 Tuesday 16:30 17:30 Junior Turneringshold - Hip Hop Øvede + Rutine 3 Nicklas
334 Wednesday 17:45 18:45 Junior Turnerings Disco Øvet + Rutine 2 Tine
123 Monday 16:45 17:45 Turneringsdansere Ballet styrketræning - 2 Niels
435 Thursday 19:30 20:30 Ungdom / Voksen Linedance - Newline Begynder + Let øvet 3 Berit
134 Monday 17:45 18:45 Ungdom/Voksen Showdance Rutine 3 Lene og Sarah
217 Tuesday 19:30 20:15 Ungdom/Voksen Dance Mix Begynder + Let øvet 1 Tine
234 Tuesday 17:30 18:30 Ungdom/Voksen Vild med Dans Let øvet 3 Torben
FULL
235 Tuesday 18:30 19:15 Ungdom/Voksen Vild med Dans Begynder 3 Torben
236 Tuesday 19:15 20:15 Ungdom/Voksen Vild med Dans Rutine 3 Torben
315 Wednesday 18:45 19:45 Ungdom/Voksen Showdance Begynder + Let øvet 1 Lene
327 Wednesday 19:15 20:15 Ungdom/Voksen Showdance Øvet 2 Cecilie
425 Thursday 19:15 20:15 Ungdom/Voksen Hip Hop Begynder + Let øvet 1 Tine
434 Thursday 18:00 19:30 Ungdom/Voksen Linedance - Newline Øvet 3 Berit
Day:
Thursday
Start:
17:15
End:
18:15
Age:
-
Style:
Mini Production
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Tine
Day:
Tuesday
Start:
18:15
End:
19:00
Age:
"Mor/Barn"
Style:
Dancehall
Level:
Let øvet + Øvet
Location:
2
Instructor:
Maria
Day:
Tuesday
Start:
19:00
End:
19:45
Age:
"Mor/Barn"
Style:
Dancehall
Level:
Begynder
Location:
2
Instructor:
Maria
Day:
Wednesday
Start:
19:30
End:
20:30
Age:
10-14
Style:
Formation - Disco
Level:
Øvet + Rutine
Location:
3
Instructor:
Tine
Day:
Monday
Start:
15:30
End:
16:15
Age:
12+
Style:
Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Liza
Day:
Monday
Start:
16:15
End:
17:00
Age:
12+
Style:
Hip Hop
Level:
Øvet
Location:
1
Instructor:
Liza
Day:
Monday
Start:
15:30
End:
16:15
Age:
12+
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Begynder
Location:
3
Instructor:
Lene
Day:
Monday
Start:
18:30
End:
19:15
Age:
12+
Style:
Showdance
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Liza
Day:
Tuesday
Start:
17:45
End:
18:30
Age:
12+
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
Day:
Tuesday
Start:
16:00
End:
16:45
Age:
12+
Style:
Dancehall
Level:
Let øvet + Øvet
Location:
2
Instructor:
Maria
The course is FULL
Day:
Tuesday
Start:
17:30
End:
18:15
Age:
12+
Style:
Dancehall
Level:
Let øvet + Øvet
Location:
2
Instructor:
Maria
Day:
Tuesday
Start:
15:00
End:
15:45
Age:
12+
Style:
Hip Hop
Level:
Begynder
Location:
3
Instructor:
Nicklas
Day:
Wednesday
Start:
15:45
End:
16:30
Age:
12+
Style:
Disco
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Lene
Day:
Wednesday
Start:
17:15
End:
18:00
Age:
12+
Style:
Disco
Level:
Øvet
Location:
1
Instructor:
Lene
Day:
Wednesday
Start:
18:00
End:
18:45
Age:
12+
Style:
Modern Jazzdance
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Lene
Day:
Wednesday
Start:
15:30
End:
16:15
Age:
12+
Style:
Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Wednesday
Start:
18:30
End:
19:15
Age:
12+
Style:
Showdance
Level:
Let øvet + Øvet
Location:
2
Instructor:
Cecilie
Day:
Wednesday
Start:
15:30
End:
16:15
Age:
12+
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Øvet
Location:
3
Instructor:
Tine
Day:
Wednesday
Start:
18:45
End:
19:30
Age:
12+
Style:
Disco
Level:
Rutine
Location:
3
Instructor:
Tine
Day:
Thursday
Start:
15:15
End:
16:00
Age:
12+
Style:
Hip Hop
Level:
Rutine
Location:
3
Instructor:
Nicklas
Day:
Thursday
Start:
15:30
End:
16:15
Age:
12+
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Tine
Day:
Saturday
Start:
12:00
End:
12:45
Age:
12+
Style:
Disco
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
11:30
End:
12:15
Age:
12+
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Saturday
Start:
13:00
End:
13:45
Age:
12+
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Begynder
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Tuesday
Start:
19:30
End:
20:15
Age:
12+ og Ungdom/Voksen
Style:
Dance Mix
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
The course is FULL
Day:
Saturday
Start:
09:15
End:
09:45
Age:
2-3
Style:
Mor/Far/Barn
Level:
-
Location:
1
Instructor:
Klara
The course is FULL
Day:
Monday
Start:
17:00
End:
17:45
Age:
4-5
Style:
Mini MGP/Ramasjang
Level:
-
Location:
1
Instructor:
Liza
The course is FULL
Day:
Wednesday
Start:
16:30
End:
17:15
Age:
4-5
Style:
Mini MGP/Ramasjang
Level:
-
Location:
1
Instructor:
Lene
Day:
Thursday
Start:
17:00
End:
17:45
Age:
4-5
Style:
Mini MGP/Ramasjang
Level:
-
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
10:00
End:
10:45
Age:
4-5
Style:
Mini MGP/Ramasjang
Level:
-
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Monday
Start:
17:45
End:
18:30
Age:
6-8
Style:
Hip Hop for Drenge
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Liza
Day:
Monday
Start:
16:15
End:
17:00
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Begynder
Location:
3
Instructor:
Lene
The course is FULL
Day:
Monday
Start:
17:00
End:
17:45
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Let øvet
Location:
3
Instructor:
Lene
Day:
Tuesday
Start:
16:15
End:
17:00
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
Day:
Wednesday
Start:
17:00
End:
17:45
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Let øvet
Location:
3
Instructor:
Tine
Day:
Thursday
Start:
16:15
End:
17:00
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Thursday
Start:
17:45
End:
18:30
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Øvet
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
09:45
End:
10:30
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Øvet
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
10:30
End:
11:15
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
09:15
End:
10:00
Age:
6-8
Style:
MGP
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Monday
Start:
17:45
End:
18:45
Age:
6-9
Style:
Ballet
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
2
Instructor:
Niels
Day:
Monday
Start:
16:00
End:
16:45
Age:
9-11
Style:
Disco
Level:
Begynder
Location:
2
Instructor:
Klara
Day:
Monday
Start:
18:30
End:
19:15
Age:
9-11
Style:
Showdance
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Liza
Day:
Tuesday
Start:
15:30
End:
16:15
Age:
9-11
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
The course is FULL
Day:
Tuesday
Start:
17:00
End:
17:45
Age:
9-11
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Tine
Day:
Tuesday
Start:
16:45
End:
17:30
Age:
9-11
Style:
Dancehall
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Maria
Day:
Tuesday
Start:
15:45
End:
16:30
Age:
9-11
Style:
Hip Hop
Level:
Øvet
Location:
3
Instructor:
Nicklas
The course is FULL
Day:
Wednesday
Start:
16:15
End:
17:00
Age:
9-11
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Øvet
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Wednesday
Start:
17:00
End:
17:45
Age:
9-11
Style:
Hip Hop
Level:
Begynder
Location:
2
Instructor:
Cecilie
Day:
Wednesday
Start:
17:45
End:
18:30
Age:
9-11
Style:
Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Cecilie
Day:
Wednesday
Start:
18:30
End:
19:15
Age:
9-11
Style:
Showdance
Level:
Let øvet + Øvet
Location:
2
Instructor:
Cecilie
The course is FULL
Day:
Wednesday
Start:
16:15
End:
17:00
Age:
9-11
Style:
Disco
Level:
Øvet
Location:
3
Instructor:
Tine
Day:
Thursday
Start:
18:30
End:
19:15
Age:
9-11
Style:
Disco
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
11:15
End:
12:00
Age:
9-11
Style:
Disco
Level:
Let øvet
Location:
1
Instructor:
Klara
Day:
Saturday
Start:
12:00
End:
12:45
Age:
9-11
Style:
Disco
Level:
Begynder
Location:
1
Instructor:
Klara
The course is FULL
Day:
Saturday
Start:
10:45
End:
11:30
Age:
9-11
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Let øvet
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Saturday
Start:
13:00
End:
13:45
Age:
9-11
Style:
Girly Hip Hop
Level:
Begynder
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Saturday
Start:
12:15
End:
13:00
Age:
9-11
Style:
Disco
Level:
Øvet
Location:
2
Instructor:
Liza
Day:
Thursday
Start:
16:00
End:
16:45
Age:
9-12
Style:
Hip Hop - Drenge
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
3
Instructor:
Nicklas
Day:
Thursday
Start:
18:15
End:
19:15
Age:
Børn
Style:
Turnerings Disco
Level:
Øvet + Rutine
Location:
2
Instructor:
Tine
Day:
Thursday
Start:
16:45
End:
17:45
Age:
Børn
Style:
Turneringshold - Hip Hop
Level:
Øvede + Rutine
Location:
3
Instructor:
Nicklas
Day:
Tuesday
Start:
18:30
End:
19:30
Age:
Børn + Junior
Style:
Turnerings Hip Hop
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
Day:
Thursday
Start:
16:15
End:
17:15
Age:
Børn + Junior
Style:
Turnerings Disco
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
2
Instructor:
Tine
Day:
Monday
Start:
18:45
End:
19:45
Age:
Junior
Style:
Turnerings Disco
Level:
Øvet + Rutine
Location:
3
Instructor:
Lene
Day:
Tuesday
Start:
16:30
End:
17:30
Age:
Junior
Style:
Turneringshold - Hip Hop
Level:
Øvede + Rutine
Location:
3
Instructor:
Nicklas
Day:
Wednesday
Start:
17:45
End:
18:45
Age:
Junior
Style:
Turnerings Disco
Level:
Øvet + Rutine
Location:
2
Instructor:
Tine
Day:
Monday
Start:
16:45
End:
17:45
Age:
Turneringsdansere
Style:
Ballet styrketræning
Level:
-
Location:
2
Instructor:
Niels
Day:
Thursday
Start:
19:30
End:
20:30
Age:
Ungdom / Voksen
Style:
Linedance - Newline
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
3
Instructor:
Berit
Day:
Monday
Start:
17:45
End:
18:45
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Showdance
Level:
Rutine
Location:
3
Instructor:
Lene og Sarah
Day:
Tuesday
Start:
19:30
End:
20:15
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Dance Mix
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
Day:
Tuesday
Start:
17:30
End:
18:30
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Vild med Dans
Level:
Let øvet
Location:
3
Instructor:
Torben
The course is FULL
Day:
Tuesday
Start:
18:30
End:
19:15
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Vild med Dans
Level:
Begynder
Location:
3
Instructor:
Torben
Day:
Tuesday
Start:
19:15
End:
20:15
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Vild med Dans
Level:
Rutine
Location:
3
Instructor:
Torben
Day:
Wednesday
Start:
18:45
End:
19:45
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Showdance
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Lene
Day:
Wednesday
Start:
19:15
End:
20:15
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Showdance
Level:
Øvet
Location:
2
Instructor:
Cecilie
Day:
Thursday
Start:
19:15
End:
20:15
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Hip Hop
Level:
Begynder + Let øvet
Location:
1
Instructor:
Tine
Day:
Thursday
Start:
18:00
End:
19:30
Age:
Ungdom/Voksen
Style:
Linedance - Newline
Level:
Øvet
Location:
3
Instructor:
Berit